Historie našeho spolku:

 

Bylo, nebylo...

 

Jednoho letního večera, bohužel ne na návsi pod starou lípou (znělo by to poetičtěji), ale pod chorvatskou noční oblohou a pod vlivem pár sklenek červeného vína, sešli se tři exhibicionisté z jihočeské střediskové vesničky Kovářov. Touha po prknech, co znamenají svět, a kapka alkoholu v krvi (jak už to tak bývá) v nich podpořila ten skvělý nápad - založit divadelní společnost. A tak byla počata Kovářovská OPONA - Organizovaná Parta Ochotnicky Nadšených Amatérů.

Asi málokdo čekal, že se tento zárodek uchytí k životu, ale stalo se. Další členové ani nemuseli být přemlouváni. A tak se původní trojice rozrostla do počtu šestnácti odvážlivců. A vedle herců se vykrystalizovala i skvělá kapela. A přestože je tohle divadelní miminko ještě stále v plenkách, narodilo se na podzim roku 2010, má už za sebou několik úspěšných repríz muzikálových pohádek Lotrando a Zubejda a Tajemství staré bambitky a v červenci tohoto roku divákům představilo i komediální muzikál Bedřich Smetana - The Greatest Hits z dílny pražského divadla ABC.

A tak nám držte palce, ať vytrváme ve svém nadšení a ať máme stále skvělé publikum. Abychom té skutečné oponě, která visí v jednací síni kovářovské radnice a rozhrnovala se při každém představení kovářovských ochotníků, mezi nimiž byli i babičky a dědečkové některých našich herců, neděláme ostudu!