Repertoár:

Bedřich Smetana - The Greatest Hits

komediální muzikál

Komediální muzikál z dílny pražského divadla ABC napsali Jiří Janků a Petr Svojtka. Příběh v podstatě vypráví o divadelním souboru, který kvůli nedostatku peněz musí nastudovat pro japonské diváky výběr ze všech oper Bedřicha Smetany, na který jim vyšel grant. Diváci pak v průběhu představení sledují, jak v podstatě činoherci, kteří povětšinou ani neumí noty, vytvářejí komický příběh proložený nejznámějšími Smetanovými áriemi. Ty prošly hudební úpravou Ivana Hlase a Jiřího Janoucha a v podání živé rockové kapely přímo na jevišti znějí někdy jako Beatles, jindy jako reggae, rockenroll nebo balada ve stylu skupiny Queen. 

 

 

 

Tajemství staré bambitky

muzikálová pohádka

 

"KDYŽ PŘED ZLEM JEDNOU UTEČEŠ, BUDEŠ UŽ UTÍKAT POŘÁD..."

 

Bylo nebylo, v království daňově nepřizpůsobivých lidí, jeden loupežník dceru měl a král zas syna. Krále a královnu máloco udrží doma u vladařských povinností a jsou stále na cestách. A tak s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu královské radě, ve které mají hlavní slovo  rádcové Ferenc a Lorenc. Ti však víc než na spokojenost obyvatel hledí do svých kapes, a tak vypisují nové a nové a nové daně. Jediný, kdo nemá strach se této nespravedlnosti postavit, je neohrožený a moudrý loupežník Karaba. Co se ale stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík a rádcové daně vybírají a vybírají a vybírají?

Jak už to tak chodí, může to změnit jedině láska a odvaha...

Pohádka plná krásných písniček, ve které si přijdou na své jak děti, tak i dospělí.

 

scénář: Evžen Gogela

hudba: Lumír Hrma

 

 

Lotrando a Zubejda

muzikálová pohádka

 

Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, strašlivý loupežník Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu tam dostalo řádného vychování. Když se vrátí, tak jako poslušný a zbožný syn svému umírajícímu otci nevinně slíbí, že převezme jeho řemeslo. A tak nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle. Naštěstí ale potká drvoštěpa Drnce, a s ním se, i přes otcovo důrazné „Nepracuj!“, vypraví za prací do daleké Solimánie, kde se trápí sultán Solimán nad svou nemocnou princeznou Zubejdou. A tu vyléčí slunce, vzduch a samozřejmě láska. Krásný scénář je z pera Zdeňka Svěráka a Karla Smyczka, hudbu složil Jaroslav Uhlíř.